flute-1291401_1280

Taka łatwa nauka gry na flecie

Jak się okazuje najstarszy instrument muzyczny jest również najprostszym. Flet to kawałek materiału z otworami, dlatego nauka gry na flecie nie jest trudna. Można nabyć jeden z dowolnego sklepu muzycznego lub nawet zrobić samemu, jeśli masz ochotę. Gdy jesteś właścicielem fletu reszta staje się łatwa.

Flet


Flet jest to kawałek materiału z jednym końcem zamkniętym. Ma od siedmiu do ośmiu otworów. Jeden otwór będzie znajdować się w pobliżu zamkniętego końca. Otwór ten służy do dmuchania ustami, na tym opiera się
nauka gry na flecie. Inne otwory będą znajdować się nieco z dala od otworu nadmuchowego.

Jak grać?


Przyłóż usta do fletu i przytrzymaj otwór przyległy do ust w sposób horyzontalny i przedmuchaj lekko w położeniu podobnym do położenia „picia herbaty”. Będziesz musiał trzymać flet swoimi obiema rękami, tak aby można zamknąć pierwsze trzy otwory za pomocą palców na lewej ręce, a pozostałe trzy otwory za pomocą palców na prawej ręce. Kciuk i palec mały, nie są używane do zamykania otworów. Można zrównoważyć flet w poziomie za pomocą kciuków.

Notatki, dzięki którym nauka gry na flecie stanie się łatwa

Dźwięki wytwarzane przez nadmuchiwanie nazywane są gamami. Możemy wykonać osiem z nich w podstawowym etapie. Są produkowane zgodnie z następującym wzorem.

1. Do to dźwięk wytwarzany przez nadmuch po zamknięciu wszystkich otworów

2.Re otwór najbliższy do otwartego końca rowka w pozycji otwartej

3.Mi wytwarza się przez pozostawienie ostatnie dwóch otworów otwartych.

4.Fah ten dźwięk jest wytwarzany przez pozostawienie ostatnich trzech otworów otwartych.

5.Soh jest produkowany przez pozostawienie ostatnich czterech otworów otwartych (zachowując tylko dwa palce lewej ręki)

6.La (DHA) jest wytwarzany przez utrzymywanie palca wskazującego (lewej rękli), podczas gdy flet jest przytrzymywany kciukami i przez małe palce.

Twoja pierwsza piosenka

Można odtworzyć dowolny utwór, jeśli znasz nuty. Oto zapis do piosenki „Jingle Bells”. Notatki są podane w postaci liczb, tak jak wyjaśniono powyżej.

33333335123
4444333322232
33333335123

4444333355421

Flet jest instrumentem, który powstał już w kilku formach od tysięcy lat, a niektóre rodzaje fletów to soprany, bas i Hyper Bass. Nauka gry na flecie to coś c można wykonać na kilka sposobów, w tym za pomocą oglądania filmów online lub korzystanie z nauczyciela na żywo.

Jaki rodzaj lekcji flet jest najlepszy?


To czy zdecydujesz się wziąć lekcje gry na flecie w internecie za pośrednictwem wideo lub wynająć instruktora na miejscu może zależeć od kilku czynników. Są plusy i minusy każdej z metod. To jaka
nauka gry na flecie jest najlepsza dla jednej osoby może nie być tym, co działa najlepiej dla innego ucznia. Jedną rzeczą do zapamiętania jest to, że każdy uczy się inaczej.

Niektórzy wolą uczyć się z nauczycielem bo potrzebują osoby, która będzie ich mogła skorygować natychmiast, podczas gdy inni chcieliby uczyć się we własnym tempie poprzez filmy online, gdzie można zatrzymać i uruchomić wideo jak tylko się tego potrzebuje.

Plusy i minusy


Jeśli zdecydujesz się brać lekcje gry na flecie online to masz tę zaletę, że jest w stanie odtwarzać filmy o każdej porze dnia lub nocy, plus można grać tę samą lekcję w kółko, dopóki nie zrozumiesz jej doskonale. Nie byłoby to możliwe z prawdziwym instruktorem gdy
nauka gry na flecie odbywa się osobiście, ponieważ może on stracić cierpliwość lub przynajmniej pobierze dodatkową opłatę powtórzenia.


Plus, istnieją dziesiątki różnych filmów online, które można oglądać jako lekcje gry na flecie z różnymi instruktorami. To daje szansę uczyć się od ludzi, którzy mogą mieć różne style i wkrótce zobaczysz, który pasuje do Twojego stylu uczenia – to taka
nauka gry na flecie dla najlepszych. Jeśli chcesz zatrudnić nauczyciela, będzie to kosztowne. Plus, wideo online daje szansę usłyszeć setki różnych występów na wszystkich różnych rodzajach fletów nawet przed rozpoczęciem lekcji. W ten sposób można z góry wiedzieć, jaki rodzaj fletu podoba ci się najbardziej. Jeśli wybierzesz lekcje osobiście z instruktorem może cię tylko uczyć podstawowych lekcji i w ten sposób możesz nie dowiedzieć się niczego na temat bardziej egzotycznych typów flety.


Jednak instruktorzy fletu mogą być lepszy dla początkujących, jeśli obawiasz się, że nie jesteś w stanie w pełni zrozumieć i nauczyć się wszystkie i sądzisz, że potrzebne jest co wsparcie i potwierdzenie poprzez rzeczywistą osobę. Najważniejsze jest to, że
nauka gry na flecie jest zabawne i ekscytująca dla każdego ucznia i sposób, w jaki można nauczyć się grać, czy to za pośrednictwem internetowych lekcje fletu lub osobiście od nauczyciela zależy od ciebie, więc musisz wybrać to, co jest najlepsze dla twojej sytuacji i budżetu.

Zostaw komentarz