musician-895080_1280

Puzon – pierwszy zakup, przydatne wskazówki

Jest taka szansa, że jeśli już otwarłeś ten artykuł to ty lub twoje dziecko, w każdym bądź razie ktoś, jest zainteresowany nauką gry na puzonie. Jeśli tak, to gratulacje! Wybrałeś niesamowite narzędzie, zdolne odtwarzać wszystko od jazzu do rocka. Jesteś teraz w kontekście nieznanego terytorium przy zakupie tego instrumentu. Nie bój się, zrobię wszystko co mogę, aby pokierować Cię w dobrym kierunku!

Przede wszystkim, prawdopodobnie widziałeś marki takie jak Tristar i Cecilio w serwisie eBay. Ceny za taki puzon są szalenie niskie. Moja rada jest taka aby trzymać się od nich z daleka! Możesz dostać przyzwoity mały puzon ale można również uzyskać mały róg puzon który nie nadaje się do niczego. Wybór ten wynika z tego, że nie istnieje pojęcie kontroli jakości związane z tymi markami oraz instrumentami, które sprzedają. Lepiej będzie skorzystać z marek, o których napiszę w dalszej części artykułu.

Terminologia

Prawdopodobnie podczas wyszukiwania puzonu dla początkującego można natknąć się na wiele różnych pojęć. Postaram się wyjaśnić ich jak najwięcej, aby ułatwić proces zakupu.

Rozmiar otworu – rozmiar otworu puzonu to średnica rury instrumentu. Zasadniczo większe otwory będzie produkować ciemniejszy, cieplejszy ton. Jednak również wymagają one znacznie więcej powietrza do odegrania. Pierwszy puzon powinien mieć niewielki otwór.

Rozmiar dzwonu – wielkość dzwonu jest zwykle tą, jaką możemy bezpośrednio związać z wielkością otworu. To jest dokładnie to, co sugeruje nazwa – szeroka średnica dzwonu jest tutaj zasadniczym tematem.

Materiał – puzony są zazwyczaj wykonane z dwóch materiałów: mosiądzu i czerwonego mosiądzu. Mosiądz to materiał stosowany w wielu puzonach, w tym prawie wszystkich przeznaczonych do nauki. Mosiądz produkuje silny fundamentalny dźwięk, który utrzymuje jego koloryt oraz działa na wszystkich poziomach dynamicznych. Czerwony mosiądz wytwarza cieplejszy dźwięk i jest bardziej elastyczny w barwach dynamicznych Generalnie, żółty mosiądz jest tym czego chcesz dla swojego pierwszego puzonu.

Najważniejsze – puzon tenorowy powinien być w tonacji Bb. To oznacza, że zasadnicza uwaga powinna opierać się na tym, że pierwszy puzon zawsze powinien być Bb. Jeśli grasz na puzonie z zaworem obrotowym, powinien on być w tonacji BB / F.

Który jest dla mnie odpowiedni?

Zakładając, że jesteś początkującym – polecam prosty, mały trzonek, mosiądz. Ten puzon będzie najbardziej trwałym rozwiązaniem i pomoże ci uzyskać dobry dźwięk. Oto niektóre modele. Są to nowe puzony, cena jest czymś, co należy odnotować. Generalnie z instrumentami masz to – za co płacisz.

YSL-354 – Jest to model do nauki marki Yamaha. Nadaje się na pierwszy puzon. Jest bardzo wytrzymały, ma dobrą jakość wykonania, dobry dźwięk i wysoką niezawodność. Moim zdaniem Yamaha sprawia się w ramach najlepszego modelu dla uczniów na rynku, jednak jest droższa niż wieole innych modeli.

YSL-350C – Jest to ciekawy model Yamaha. Jest nazywany „The Short Bone”. Jest to idealne rozwiązanie dla młodego muzyka.

Getzen 351 – Jest świetnym rozwiązaniem dla osób uczących się gry na tym instrumencie.

Blessing BTB-1280 – Jest to kolejny wspaniały model. Nie tak dobry jak kilka poprzednich opcji, ale jest nadal bardzo realną opcją i tańszą niż te pozostałe.

Giardinelli 512 GTB – jest najtańszym rozwiązaniem.

Używane instrumenty

Używane puzony są świetnym rozwiązaniem dla początkujących. Są one znacznie tańsze niż nowe i często grają tak samo dobrze. Każda z wyżej wymienionych jest dobra, nawet jeśli była używana. Ponadto, prawdopodobnie można znaleźć całkiem dobre oferty na zakup takich starszych instrumentów.

Zostaw komentarz