music-1448139_1280

Harmonijka – dlaczego warto ją mieć?

Powodem popularności harmonijki jest to, że jest mała, przenośna, tania i może dostarczyć muzykę niemalże natychmiast. Są głównie trzy rodzaje harmonijki. Ze wszystkich trzech rodzajów, najbardziej popularna jest diatoniczna harmonijka. 10-dołkowa diatoniczna harmonijka jest najprostszym typem z wszystkich harmonijek. Ta niewielka i wytrzymała harmonijka jest również uważana przez wielu za najlepszą opcję dla początkujących. W rzeczywistości, jest uważana za odpowiednią do wszystkich stylów muzycznych takich jak: blues, country, rock, gospel, folk, spirituals, a nawet do muzyki klasycznej. Zapewnia ton, który ma moc.

Dlaczego ta harmonijka jest uważana za najlepszą dla początkujących?

Diatonicznym harmonijka jest idealny dla początkujących, ponieważ jest łatwiejsza do nauczenia niż pozostałe dwa rodzaje. Większość nauczycieli muzyki preferują nauczanie na harmonijce dla uczniów na podstawowej diatonicznej 10-dołkowej harmonijki. W muzyce, istnieje około 12 podstawowych przycisków. Początkujący powinni zacząć grać na tej harmonijce w tonacji C; gdyż odgrywa wszystkie białe nuty na fortepianie.

Nauka gry jest bardzo ważna dla tych, którzy starają się grać na harmonijce w bluesowym stylu. Innymi słowy, oznacza to, że harmonijka Bb lub F stosowany jest gdy zespół gra w C. W celu osiągnięcia bluesowych dźwięków, tutaj odtwarzanie musi być w szczególny sposób. Dlatego, A i D są najbardziej użyteczne jako harmonijki dla początkujących ponieważ umożliwiają początkującym taką grę.

Zrozumienie różnych typów

Na rynku, są różnego rodzaju harmonijki, takie jak Special 20 Marine Brand, Blues Harp i Golden Melody – oferowane przez wiele renomowanych firm takich jak Hohner, Lee Oskar i Susuki. Podstawową różnicą pomiędzy różnymi rodzajami harmonijki jest to, że Melody np. ma grzebienie plastikowe i a Marine Brand ma drewniane. Grzebień jest istotną częścią harmonijki gdyż oddziela otwory. Plastikowe grzebienie są łatwiejsze jeśli chodzi o czyszczenie i zapobiega się tutaj wypaczaniu ze względu na wilgoć.

Tremolo harmonijka jest idealna dla początkujących, którzy chcą uczyć się gry do muzyki ludowej. W porównaniu do diatonicznej harmonijki, tremolo harmonijka jest większa, dłuższa i grubsza i ma elementy nastrojone nieco inaczej, aby zapewnić pulsowanie i pełniejszy dźwięk. Jej dźwięk podobny jest to akordeonu i oferuje lepszy zakres materiałów, takich jak melodyczne brzmienia.

Porady na temat wyboru najlepszej harmonijki dla początkujących

Przy wyborze harmonijce, początkujący powinni zadbać o to, aby wybrać instrument odpowiedni dla siebie. Trzeba trzymać się z dala hybrydy diatonicznej harmonijki. Początkujący mogą również zdecydować się na jakieś tanie harmonijki w celu sprawdzenia ich zainteresowania na temat tego instrumentu. Ci, którzy rozwijają zainteresowania mogą wówczas zdecydować się na zakup ich drogich wersji. W przypadku gdy nie polubisz danego typu harmonijki przejdź do innych opcji po uzyskaniu pewnej ilości biegłości w tej. Ale prawidłowo dobrana harmonijka może być Twoim przyjacielem na całe życie i bez względu na to, jaki rodzaj wybierzesz, upewnij się, że lubisz na niej grać.

Zostaw komentarz