Rodzaje gitar

Gra na gitarze basowej dla początkujących

Jeśli chcesz grać na gitarze basowej to oznacza, że chcesz być częścią siły napędowej w zespole. Gra na gitarze basowej mogą być łatwa do nauczenia, ale może być trudniejsze do opanowania, to wszystko zależy od tego, co chcesz z tym zrobić i jak będziesz się starać. Gitara basowa jest dość prosta do nauczenia, dlatego opanowując podstawy właściwie można zacząć grać od razu, ale nauka gry na gitarze basowej może być również bardzo zaawansowana, ponieważ jest to rodzaj instrumentu, który choć zaczyna się łatwo to może prowadzić do niemal nieograniczonych możliwości.

Pierwsze pytanie jakie można sobie zadać brzmi „Czy gitara basowa to instrument na którym chcę grać?” To jest najważniejsze, bo jak każdy wie gitara basowa to inwestycja. W dzisiejszej gospodarce nikt nie chce tracić pieniędzy na coś, czego nie jest pewien. Nie którzy nie zaczynają od gry na gitarze basowej, ale zaczynają na gitarze akustycznej i grają aż gra stanie się bardziej poważna i można iść dalej w ramach rozwoju akustycznego. Gdy zespół się rozwija może pojawić się potrzeba basisty, więc wtedy przychodzi czas by odłożyć gitarę akustyczną i zaczął grać na gitarze basowej. Chodzi o to, że nie wszyscy są w stanie skonfigurować gotówkę na zakup dwóch różnych rzeczy, czasem jednak ktoś może sobie pozwolić na różne instrumenty.

Następną rzeczą, o której powinieneś pomyśleć to talent muzyczny, oraz to by znaleźć czas aby jak najwięcej dowiedzieć się na gitarze basowej, ponieważ kiedy mówię, że gitara basowa jest łatwa do opanowania, to znaczy, że trzeba znaleźć czas na naukę. Oto moje propozycje dla wszystkich co warto zrobić, aby zacząć grać na basie:

1. Ćwicz tam, gdzie można grać bez zakłóceń i ćwiczyć codziennie.

2. Kup bas. Jeśli chcesz odegrać bas akustyczny, musisz mieć pewność, że dana gitara basowa oferuje to, co chcesz grać, bo basy akustyczne są droższe niż basy elektryczne. To wszystko zależy od własnego gustu i tego jaki rodzaj muzyki masz zamiar grać. Zacznij od tańszego, ale dobrej jakości basu.

3. Zacznij grać na gitarze, żeby poczuć, że nie ma znaczenia to że nawet jeśli nigdy nie grałeś wcześniej, to najważniejsze jest zrobić pierwszy krok, aby poczuć że każda gitara basowa ma swój własny styl i że jeśli ktoś chce grać na gitarze basowej wkrótce rozwijać swój własny styl.

4. Trzeba pomyśleć nad zakupem programu lekcji on-line, dzięki czemu pozna się podstawy do nauki na gitarze basowej. Gra na basie z programem online jest najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się na własną rękę jak to robić plus nie kosztuje tyle, ile opcja prywatnych lekcji, dlatego warto zacząć od internetowych lekcji na gitarze basowej. Staraj się nie uczyć się od znajomego, ponieważ może to prowadzić do stylu, który nie jest twój, pracuj nad stworzeniem własnego stylu. Dlatego zaleca się grać na gitarze basowej za pomocą programu online. Wybór stylu całkowicie do Ciebie i rodzaj dźwięku, który chcesz odtworzyć. Ponownie, to wszystko pasuje do Twojego typu stylu – dlatego tak przyjemne jest nauczyć się grać na gitarze basowej.

6. Liczba strun, 4, 5 lub 6 – tyle może mieć gitara basowa ale będąc początkującym lepiej jest postawić na klasyczny bas z ilością czterech strun. Cztery łatwiej jest opanować – co wynika z oczywistego faktu, że ma tylko cztery struny.

7. Za każdym razem gdy weźmiesz do rąk gitarę basową postaraj się poprawiać swój styl. Za pomocą lekcji dotyczących gitary basowej będzie można uczyć się na własną rękę, w swoim czasie.

8. Staraj się zaznajomić z rytmem.

9. Gdy próbujesz nauczyć się gry basie należy zawsze eksperymentować z nowymi rzeczami. Trzeba słuchać zespołu jako całości, a nie tylko innych basistów. Słuchaj perkusisty, który dotrzymuje rytmu i graj razem z nim. Pilnuj techniki. Pobaw się z próbowaniem różnych rzeczy, postaraj się je poznać wszystkie jeszcze lepiej, akordy, takty i inne wzory.

12. Poznaj rytm. Gra na gitarze basowej wymaga, aby czuć rytm, więc zalecam ćwiczyć to wraz z rytmem ulubionej piosenki lub preferowanego basisty. Gra wraz z utworem jest jednym z najprostszych sposobów, aby lepiej poznać rytm.

13. Posłuchaj utworu. Aby dowiedzieć się jak grać na gitarze basowej, słuchanie utworu może być wielka lekcją samą w sobie. Kiedy słuchasz, staraj się wyłowić wszystkie poszczególne części instrumentów, a to pomoże Ci poczuć rytm i poczuć bas, dzięki czemu gitara basowa stanie się bardziej zrozumiała.

14. Znane utwory. Zacznij od odgrywania piosenek, które znasz, ponieważ pomoże Ci to jeśli chodzi o wyczucie rytmu. Jest to świetny sposób dla początkujących.

15. Graj z ludźmi. Gra na gitarze basowej z innymi ludźmi może być również jedną z najlepszych technik uczenia się. Nieważne, czy jesteś początkującym, czy też nie, grając z innymi będziesz szybciej pojmować o co w tym wszystkim chodzi.

Dodaj komentarz