flute-1217496_1280

Flecista – człowiek z pasją

Większość flecistów nieustannie pracują nad produkcją dźwięku i tonu. Oddychanie jest przecież absolutną podstawą, którą musi opanować flecista. Doskonała postawa jest niezbędna dla uzyskania łatwego oddychania. Czym jest doskonała postawa? Chodzi o to, by zachowana została skuteczna linia prosta od kości ogonowej aż do czubka głowy – tak to może być wizualizowane. Można spróbować jej osiągnięcia poprzez codzienne rozciąganie. Głowę trzeba zawsze trzymać głowę w pozycji pionowej nad plecami i nie można zniżyć podbródka poniżej poziomu barków. Po uzyskaniu dobrej postawy można poczuć się komfortowo i normalnie w ciągu chwili. Można sobie wyobrazić ciąg podłączony do sufitu przywiązany do szczytu swojej głowy – tak powinien prezentować się profesjonalny flecista. Gdy już uda się mu osiągnąć dobrą postawę i może wziąć głęboki oddech i ciało będzie gotowe do grania na instrumencie. Ale istnieją proste sztuczki jakich można użyć, aby nauczyć swoje ciało wdychać większe ilości niż normalnie.


Jest kilku naprawdę słynnych flecistów, od których można byłoby się tego wszystkiego nauczyć. Od nich na pewno uczy się każdy
flecista weselny. Chcesz takiej muzyki ślubnej? To dobry wybór muzyka grana na flecie pięknie pasuje na wesele. A działa szczególnie dobrze jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze. Można wynająć flecistę solowego i mieć tylko jedną osobę do opłacenia. Jeśli masz ślub w plenerze to dobrze, bowiem flet nie robi problemów względem do transportu i nie wymaga dużej ilości miejsca, flecista może go z łatwością skonfigurować i na nim grać. Jeśli chcesz mieć spokojną atmosferę to wiedz, że kwartety smyczkowe i narządy rurowe są fantastyczne, ale także nieco przytłaczająca. Muzyka grana na flecie jest lekka i romantyczna.

Ponadto flecista jest łatwy do znalezienia. Skrzypków, wiolonczelistów harfistów wciąż brakuje, a więc liczną na duże wypłaty. Fleciści są jednak powszechni. Tak czy inaczej flecista na wesele, bez względu na koszty to dobry wybór.

Jak znaleźć flecistę? Wystarczy zacząć zadawać o takiego pytanie. Prawie każdy zna kogoś, kto gra na flecie. Jeśli naprawdę nie znasz nikogo, należy zwrócić się do dyrektora chóru kościelnego.

Zostaw komentarz