violin-1906127_1280

A może skrzypce elektryczne?

Nauka gry na skrzypcach elektrycznych ma wiele podobieństw co do nauki gry na tradycyjnych skrzypcach – z kilkoma istotnymi różnicami. Pierwszą z nich jest taka, że prawie każde ze skrzypiec akustycznych są dostrojone tak samo. Skrzypce elektryczne, jednak mogą w wielu kształtach i odmian, w tym 4-strunowe, 5-strunowe, 7-strunowe. W rzeczywistości, skrzypce akustyczne mogą być nieco podrasowane w sposób elektryczny przez podłączenie do nich mikrofonu. Poniżej znajduje się przegląd skrzypiec elektrycznych oraz omówienie niektórych części dodatkowego sprzętu jakich ten rodzaj skrzypiec będzie prawdopodobnie wymagać.

Chociaż istnieje różne skrzypce elektryczne na rynku udostępniane przez producentów większość z nich po prostu nie brzmi zbyt dobrze. Niektóre z lepszych skrzypiec są zweryfikowane poniżej.

W ogóle nie jestem fanem masowej produkcji instrumentów. Ale Yamaha mam niektóre z najlepszych. Część z serii Yamaha silent, model SV-200 posiada podwójny piezo pickup. Ma to poprawić czułość przyrządu w ramach subtelności w grze, co daje szczególnie dynamiczny zakres głośności. Co więcej, ten instrument jest tańszy niż inne które omówię poniżej. Innym popularnym modelem jest przez NS Designs. Firma używa własnego pickupu piezoelektrycznego, który jest zaprojektowany, aby być bardzo czysty i brzmi bardziej jak skrzypce w stanie nieprzetworzonym. I jest to model 5-strunowy, dość ciężki. Mimo to, jeśli szukasz czystego dźwięku, to może być dobrym wyborem. Mark Wood również produkuje skrzypce elektryczne, które jednak do obsługi są dość trudne, ze względu na ich wagę. Może to zająć trochę czasu, aby przyzwyczaić się do tych skrzypiec, ten projekt naprawdę jest godny uwagi. Skrzypce Mark Wood nie używają też zastrzeżonych przetworników piezoelektrycznych. Raczej używa się tu przetworniki, które są masowo produkowane i wykorzystywane w wielu różnych skrzypcach.

Zostaw komentarz